Wyprawka dla noworodka

Na dobry start!

Kryterium
  • Środki pielęgnacyjne
Miejsce
  • Kongo
Cena 60,00 zł

Opis

Wyobraź sobie, że spodziewasz się dziecka. Przygotowujesz się do tego wydarzenia miesiącami, odwiedzasz sklepy stacjonarne i internetowe, kompletując wyprawkę. Zaczynasz dość wcześnie, by uzbierać wszystko, co potrzebne: od niemowlęcych śpioszków, poprzez pieluchy, kosmetyki, na łóżeczku i wózku kończąc. Gdy zbliża się dzień porodu, wsiadasz do samochodu wraz z kompletną torbą, która zawiera wszystko, czego Ty i Twoje maleństwo będziecie potrzebować w tych pierwszych dniach razem.

Młode kobiety spodziewające się dziecka w Demokratycznej Republice Konga, w bardzo biednej i wciąż nękanej prowincji Północne Kivu nie mają pieniędzy, by skompletować taką wyprawkę. Starają się jakoś przygotować, ale jedyne co mają to chusta, w którą planują owinąć maleństwo po porodzie. Do naszego szpitala w Ntamugendze wychodzą kilka dni wcześniej, bo nie mają samochodu i muszą zaplanować długą pieszą wędrówkę do szpitala. Nie zabierają ze sobą żadnej torby, bo nie są w stanie jej niczym wypełnić. Radość z nadchodzącego rozwiązania miesza się z przerażeniem. Wciąż towarzyszy im obawa, czy dojdą, czy przeżyją poród, czy dziecko będzie zdrowe... 

Kiedy w końcu dotrą do naszego szpitala są już bezpiecznie. Otrzymują tu najpotrzebniejsze rzeczy dla swojego maluszka. Wyprawkę dla ich dziecka kupił Ktoś z daleka, Ktoś o wielkim sercu. Dzięki tej Osobie, w tej szczególnej chwili narodzin kobiety nie muszą martwić się o rzeczy materialne. Są zaopiekowane. Mogą cieszyć się swoim nowo narodzonym dzieckiem. 

Czy chcesz być tym wyjątkowym Kimś? Już teraz podaruj wyprawkę dla noworodka, który właśnie rodzi się w Demokratycznej Republice Konga i wesprzyj czyjeś życie już na samym jego starcie. W skład wyprawki wchodzą: pielęgnacyjne mydło, sól fizjologiczna, ciepły kocyk, zasypka. Często również najprostsza wanienka, trochę żywności dla matki, jeśli widzimy, że ze względu na biedę nie jest w stanie zadbać również o siebie.