Ogród warzywny w Burkina Faso

Chcemy kupić hektar ziemi, ogrodzić teren przed biegającymi wszędzie kozami, wykopać studnie i dać narzędzia kobietom, które chętnie będą uprawiały sezonowy ogródek i dostarczały na rynek warzywa.

Kryterium
  • Żywność
Miejsce
  • Burkina Faso
Cegiełka na przygotowanie ogrodu 8,00 zł

Opis

Chcemy ufundować ogródek dla kobiet z wioski Gourcy, dzięki któremu kilkanaście osób pozbawionych możliwości zarabiania na własne utrzymanie osób będzie mogło włączyć się w pracę, zadbać o siebie i jednocześnie dostarczyć na lokalny rynek podstawowych produktów, o które bardzo tam trudno. 

Łączny koszt inwestycji to 15 500 zł. To cena jaką trzeba zapłacić za hektar ziemi i ogrodzenie całego terenu, by upraw nie niszczyły biegające wolno zwierzęta. 

Nasz projekt w Burkina Faso od samego początku opierał się na puszczeniu w ruch pewnej puli dobra, które napędzi do działania i jego pomnażania małą społeczność z tego zapomnianego zakątka Afryki. Przekazaliśmy rodzinom ziarno do uprawy pól i zwierzęta hodowlane, wybudowaliśmy młyn, w planach jest piekarnia. Chcemy, by do żyjących w skrajnej biedzie mieszkańców położonej na północy kraju wioski Gourcy powróciła nadzieja. Chcemy nauczyć tych ludzi przedsiębiorczości i przede wszystkim przekazać im odpowiedni pakiet startowy, dzięki któremu będą mogli zacząć spełniać swoje marzenia o pracy i możliwości godnego życia. 

* W momencie uzbierania odpowiedniej kwoty produkt zniknie ze strony Dobroczynne24.pl