10 metrów kwadratowych w nowym ogrodzie

Tylko dzięki Wam ten pustynny region może się zazielenić jeszcze bardziej!

Kryterium
  • Żywność
Miejsce
  • Burkina Faso
Wartość 11,50 zł

Opis

Drodzy Dobrofabrykanci! Jest ziemia do kupienia! Nie byle co! Chcemy kupić 1,5 hektara dla rodzin z wioski Gourcy w Burkina Faso. I tylko dzięki Wam ten pustynny region może się zazielenić jeszcze bardziej. Ziemia stanie się ogrodem warzywnym, który da pracę kolejnym kilkudziesięciu najbiedniejszym rodzinom w małej wiosce na północy kraju. U nas urlopowy i działkowy sezon w pełni. Czy to nie super okazja żebyśmy zrobili razem ogród?!!!

Teren jest już wybrany. Sprawdziliśmy, co ważne, czy dokopiemy się na nim do wody, by stworzyć plantację warzyw i owoców. Cena: 17 000 zł. 

10 metrów kwadratowych może być Twoim wkładem w ten projekt, jeśli tylko odwiedzisz dobroczynne24.pl i wesprzesz rolników w Burkina Faso kwotą 11,50 zł (lub jej wielokrotnością :))

Jak idzie nam robota w Burkina Faso mogliście zobaczyć na tym profilu kilka postów wcześniej. Założyliśmy spółdzielnię rolniczą, świetnie działa ogród o powierzchni 0,5 hektara. Daje pracę trzydziestu rodzinom z naszego projektu. Teraz chcemy go powiększyć, wdrożyć zasad rolnictwa w pełni zrównoważonego, uruchomić szkółkę dla tych rolników, którzy nie radzą sobie z uprawami w związku z wciąż ocieplającym się i mniej przyjaznym dla rolnictwa klimatem. Zazieleniliśmy skutecznie kawałek pustyni, rośliny rosną, młyn miele, kilkadziesiąt rodzin ma pracę, utrzymanie, może żyć i mieć nadzieję u siebie na swoim. Jeśli nas mocno nas dziś wesprzecie, to z 0,5 hektarów zrobimy dwa. Kolejne rodziny będą miały gdzie pracować, kolejne nowe odmiany warzyw urozmaicą dietę mieszkańców wioski. 

Dlaczego tak bardzo nam na tym zależy? Burkina Faso to jeden najbiedniejszych krajów świata. 44% populacji żyje tam poniżej granicy ubóstwa, za mniej niż 5 złotych dziennie. Zmiany klimatyczne i długotrwałe susze przynoszą klęskę małym gospodarstwom. Co roku kilkaset tysięcy ludzi decyduje się na emigrację, choć bardzo chcieliby zostać u siebie. Dając im ziemię i wodę, dajemy im pracę, przywracamy nadzieję, sens, karmimy, uczymy, zmieniamy ludzkie historie.

To jak? Robimy ogród?