Sytuacja w zagrożonej epidemią wirusa Ebola Demokratycznej Republice Konga jest wciąż bardzo poważna.

Liczba przypadków podejrzanych o zainfekowanie wirusem wzrosła do 43. Niestety, wirus bardzo szybko zbiera śmiertelne żniwo - spośród zarażonych osób zmarło już 36. 

Ognisko wirusa jest zaledwie 300 km na północ od naszego szpitala w Ntamguendze. Personel naszego szpitala robi co tylko w jego mocy, by zabezpieczyć ośrodek przed ryzykiem epidemii. Wcześniej obowiązkowe mycie rąk przy wejściu do szpitala obowiązywało tylko pacjentów, teraz musi to zrobić każdy wchodzący (czy hydraulik, czy stolarz), czego restrykcyjnie pilnują przy bramie lekarze stażyści.

Kongijskie Ministerstwo Zdrowia podjęło specjalne środki ostrożności, by epidemia nie rozprzestrzeniła się po całej prowincji Północnego Kivu (Nord Kivu), a stamtąd na pozostałe regiony kraju. My musimy jednak podjąć wszelkie działania, aby na taką ewentualność przygotować szpital i naszych pacjentów. Dlatego wciąż prosimy Was o ciągłe wspieranie naszego szpitala. Umożliwi nam to robienie regularnych zapasów leków, jak i ratującej życie krwi.

Pomóżcie nam sprawić, by pacjenci i personel naszego szpitala w Natmugendze czuli się bezpiecznie każdego dnia:

https://www.dobroczynne24.pl/p/ratunek-dla-szpitala-w-kongu-przed-kleska-humanitarna

Dziękujemy!!!