Podsumowanie akcji „Hektar możliwości dla rolników w Burkina Faso”

W połowie lipca ruszyliśmy ze zbiórką na zakup 1,5 ha ziemi pod ogród warzywny dla najbiedniejszych rodzin z wioski Gourcy w Burkina Faso. Sprzedawca czekał dość niecierpliwie, bo tak jak pisaliśmy Wam, byli chętni, by nas ubiec.

Dlaczego projekt jest taki niezwykły?

Do tej pory świetnie działa ogród warzywny o powierzchni 0,5 ha. Zazieleniliśmy skutecznie kawałek pustyni, rośliny rosną, 30 najbiedniejszych rodzin z wioski ma pracę, utrzymanie, może żyć i mieć nadzieję u siebie na swoim. Teraz nadarzyła się okazja, by powiększyć ogród o 1,5 ha, a co za tym idzie stworzyć miejsca pracy dla kolejnych rodzin z wioski, urozmaicić dietę mieszkańców nowymi odmianami warzyw, uruchomić szkółkę dla tych rolników, którzy nie radzą sobie z uprawami w związku z wciąż ocieplającym się i mniej przyjaznym dla rolnictwa klimatem.

W ciągu niecałych dwóch tygodni zebraliśmy łącznie 22 448 zł, czyli trochę więcej niż potrzeba by kupić 1,5 ha!!! Za ziemię zapłacimy ok. 17 000 zł, za resztę ufundujemy w nowym ogrodzie pierwszą studnię!!!

Po przekazaniu tej dobrej nowiny do Burkiny mieszkańcy Gourcy z zachwytem i niedowierzaniem wypowiadali słowo „barka”, co w języku moore znaczy „dziękuję”.

Nasza pomoc dla tej małej wioski w Burkina Faso to spełnienie największych marzeń jej mieszkańców, to szansa na szczęście dla wielu rodzin!!!